Versenyszabályzat

„Itthon otthon vagy”

Országos honismereti és földrajzverseny

1.) A versenyben való részvétel és a jelentkezés feltételei

A versenyen azok a tanulók indulhatnak, akik valamely magyarországi közoktatási intézmény 7-10. évfolyamán tanulnak,
akinek a nevezési lapját az adott határidőre elküldték a versenyt meghirdető szervezet címére,
akiknek nevezési lapján az iskola igazgatója aláírásával és az iskola pecsétjével igazolja a kiírásban szereplő feltételeknek való megfelelést.

2.) A versenyszervezés általános elve

A verseny lebonyolításának szakmai feladataiért a szervező intézmény a felelős. A verseny 3 fordulós (írásbeli, pályamunka, szóbeli) és 4 kategóriában zajlik (7., 8., 9. és 10. évfolyam). A verseny a kiírásban szereplő helyszínen és időpontokban bonyolítható le. Ha a jelentkező bármely okból nem vesz részt a sorra kerülő fordulón, akkor a versenyt nem folytathatja, a távolmaradásból adódó hiányát nem pótolhatja. A szervező elektronikus úton, illetve a verseny honlapján folyamatosan tájékoztatja az iskolákat a tanulóik elért eredményéről, a pontszámokról, valamint az általános tudnivalókról.

3.) Első forduló

Az írásbeli versenyrész általános szabálya

Az írásbeli fordulók feladatlapjait az iskolák a verseny honlapjáról tölthetik le, a megadott kód segítségével. A feladatlapokat a tanulók saját iskolájukban töltik ki. A megoldás előtt a versenyzőknek ki kell tölteniük a feladatlapon szereplő adatlapot. A feladatok kidolgozására rendelkezésre álló időt a versenykiírás tartalmazza. A dolgozatok megíratásáért, kezeléséért a felügyelő tanár illetve az iskola igazgatója a felelős.
A feladatlapokat a szervező iskola megbízott tanára javítja. A feladatlapokat a szervező iskola egy évig őrzi.
Az első fordulóban 100 pont szerezhető, mindenki továbbjut a második fordulóba.

4.) Második forduló

A pályamunkák készítésének általános szabályai
A versenykiírásban foglaltak szerint a versenyzőknek pályamunkát kell készíteniük. A pályamunkát elektronikusan, PDF formátumban a kiírásban szereplő határidőig meg kell küldeni a szervező iskolába. A tanulók rövid pályamunkában mutatják be lakóhelyük, illetve a lakóhely környezetének egy kiválasztott, jelentős idegenforgalmi, turisztikai nevezetességét, ennek vonzerejét.
A pályamű terjedelme – az ábrák, táblázatok, az esetleges mellékletek, hivatkozásjegyzék leszámításával – 4-6 gépelt oldal lehet (12-es betűnagyság, 1,5-es sortávolság, 2,5 cm-es margó). A munka teljes terjedelme mellékletekkel együtt is legfeljebb 10 oldal lehet. A bizonyíthatóan nem önálló munka, a megadottnál kisebb vagy nagyobb terjedelmű pályamunka beküldése esetén a bírálók pontlevonással élnek. A versenyzőknek törekedniük kell a megfelelő stílusra és helyesírásra, mert a versenybizottság ezt is figyelembe veszi az értékeléskor.
A pályaműre adható maximális pontszám: 50 pont. A döntőbe a két első fordulóban a tíz legtöbb pontot szerzett versenyző jut be évfolyamonként.

5.) A harmadik forduló

Az számítógépes és a szóbeli versenyrész általános szabálya
A döntő első napján egy online teszt és egy Tankocka feladatmátrixot vagy Kahoot feladatot oldanak meg a tanulók számítógépen, melynek témája megegyezik a szóbeli forduló témájával: a versenykiírásban szereplő régió honismereti, természeti, turisztikai értékei. A döntő második napján, a szóbeli fordulón egy háromnapos osztálykirándulás tervét kell ismertetniük a tanulóknak. A tervezetben az adott tájegység honismereti, természeti és idegenfogalmi nevezetességeit kell bemutatniuk, maximum 15 percben. Az osztálykirándulást PowerPointtal kell prezentálni. A bemutató diáin maximum kétsornyi szöveg szerepelhet diánként. Videót, a PowerPoint saját animációján kívül más animációt a bemutató nem tartalmazhat. A szóbelin 100 pont szerezhető.

6.) A végleges sorrend

A versenyzők az első két fordulón elért pontszámot hozzák magukkal a döntőbe. A harmadik fordulóban szerzett pontszámokat kétszeres súllyal vesszük, az így megkapott pontszámok alapján alakul ki a végleges sorrend.

7.) Az eredmény közzétételének módja

Ünnepélyes, nyilvános eredményhirdetésen jutalom- és oklevélátadással zárul a verseny. Minden döntős iskola megkapja írásban a teljes eredménylistát. A gimnázium honlapján megjelenik az eredmény, sajtóanyag készül az eseményről.

8.) Díjazás

Évfolyamonként a három legtöbb pontszámot elért versenyző és felkészítő tanára oklevelet és jutalomkönyvet kap. A döntő írásbeli és szóbeli fordulójában kategóriánként a legtöbb pontszámot elért versenyző különdíjat kap

9.) A versenyrendező címe, elérhetősége

Eötvös József Gimnázium és Kollégium
2890 Tata, Tanoda tér 5.
36-34-587560
www.eotvos-tata.edu.hu

https://exanimotata.hu

itthonotthon@eotvos-tata.sulinet.hu
Barna Katalin
barnakatalin@gmail.com
+36304608191

Ex Animo Alapítvány

Cím: 2840 Oroszlány, Takács Imre utca 39. I/5.

Telefon: +36 30 460 81 91

E-mail: itthonotthonvagy@exanimotata.hu

exanimotata.hu MINDEN JOG FENNTARTVA 2021